Strój Pana Młodego

hotel-jan

Ślub zwykle kojarzy nam się z piękną suknią Panny Młodej. Tymczasem moda weselna rozwija się nie tylko w kreacjach damskich, ale także i męskich. W końcu do wydarzenie dotyczy zarówno Jej jak i Jego. Dlatego też strój Pana Młodego jest równie ważny, a w tym artykule postaramy się skupić właśnie na nim.

Rodzaje

Jeszcze do niedawna mężczyźni wybierali tradycyjny garnitur, który miał później posłużyć jeszcze na niejedną okazję. Dzisiaj natomiast coraz częściej decydują się na strój wyjątkowy. W końcu to wyjątkowe wydarzenie i w tym dniu również Pan Młody musi czuć się elegancko i zdecydowanie wyróżniać się spośród tłumu gości. Dlatego też w modzie królują nie tylko garnitury w tradycyjnych kolorach czerni, granatu czy szarości, ale także i kolory pastelowe. Koszule zwykle w kolorze białym lub ecru, jeśli suknia Panny Młodej jest również w takim odcieniu.
Jednak nie tylko tradycyjne garnitury są dzisiaj w modzie. Coraz częściej spotykamy się, że Pan Młody na dzień swojego ślubu wybiera frak lub smoking. Fraki dzieli się na dwa rodzaje – tradycyjny i angielski, a każdy z nich rządzi się innymi prawami. Do fraku dobiera się zwykle białą koszulę z usztywnianym gorsem. Co innego w przypadku smokingu. Tutaj niezwykle ważne są dodatki takie jak mucha i pas, które oczywiście muszą być w tym samym kolorze. Do tego dobiera się elegancką, białą koszulę z łamanym kołnierzem.

Nie zapomnij o dodatkach

Dodatki mają także niezwykle ważny aspekt. Są niczym wisienka na torcie, dekorują i dodają elegancji oraz gustu. Zależnie od rodzaju stroju, dodatki powinny być odpowiednio dobrane. Pozwolą wyrazić osobowość i z dodadzą  pewności siebie.

Jak dobrać strój?

Wybierając strój dla Pana Młodego niezwykle ważne jest by czuł się z w nim dobrze. Dopiero wtedy, kiedy strój jest odpowiednio dobrany i osoba go nosząca czuje się swobodnie, może mieć pewność, że wygląda rewelacyjnie. Nie może więc krępować ruchów i być nieodpowiednio dobrany. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wybrać oprawę muzyczną wesela cz. 1

Planowanie wesela, to nie lada wyzwanie. Ci, którzy są na etapie poszukiwań sali weselnej czy oprawy muzycznej doskonale wiedza o czym mowa. O ile z tym pierwszym bywa mniej kłopotu, o tyle znalezienie odpowiedniej oprawy muzycznej może okazać się już trudniejszym zadaniem. Gdzie szukać? Pierwsze pytanie, które pada kiedy myślimy […]