Stół tematyczny na wesele – który z nich warto wybrać?

hotel-jan

​Stoły tematyczne bardzo często pojawiają się na polskich weselach. Jeżeli chcemy wybrać jeden z nich, pamiętajmy o tym, że powinien być on dostosowany zarówno do klimatu naszego wesela, jak i do gości, którzy na nie przyjdą. Dzięki temu nasz tematyczny stół weselny będzie nie tylko pięknym dodatkiem, który pojawi się na nie jednym zdjęciu, ale również faktycznie miejscem, które będzie bardzo chętnie odwiedzane przez naszych gości. Oto kilka propozycji tematycznych stołów weselnych, które mogą pojawić się na Waszym weselu!

Wiejski stół

Zdaniem wielu to najbardziej popularny ze wszystkich stołów, zwłaszcza gdy Para Młoda mocno związana jest z lokalną tradycją. Na wiejskich stołach pojawiają się tradycyjne wędliny, chleb, smalec czy ogórki, jednak często nie brakuje na nich lokalnych nalewek czy w końcu bimbru. Wiejski stół najczęściej jest odwiedzany przez męski grono, co jest rzeczą oczywistą – wiele z produktów, które się na nim znajdzie, będzie idealnym dodatkiem do alkoholu. Pamiętajmy jednak, że wiejski stół nie zawsze się sprawdzi – warto zastawić się, czy nasi gości są fanami produktów, które się na nim zazwyczaj znajdują, podobnie jak i mocnego, lokalnego alkoholu.

Słodki stół

Bardzo popularne rozwiązanie na wielu weselach, jest również bardzo praktyczne – po prostu słodycze, w tym ciasta, które normalnie pojawiają się na każdym sole, w tym przypadku znajdują się w jednym, wyznaczonym do tego miejscu, dzięki temu nas stołach znajdzie się znacznie więcej miejsca. Na słodkim stole znajdziemy ciasta, ciasteczka czy babeczki, często blisko znajduje się również stół z kawą, dodatkowo nie raz ponawiają się na nim owoce.

Donut bar

Jest to pewnego rodzaju wariacja – bowiem, jest on bardzo podobny do słodkiego stołu i często pojawia się zamiast niego. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku na stole tematycznym znajdziemy jednak same donaty oraz pączki. Jest to jednak wersja mniej popularna – o ile bowiem słodki stół jest na weselach bardzo popularny, o tyle donut bar pojawia się już znacznie rzadziej. Może to jednak wynikać z faktu, że powinien on być dobrze dopasowany do klimatu danego wesela. Pamiętajmy również o tym, że donut bar prawdopodobnie nie zastąpi innych słodkości, które w takim przypadku będą musiały pojawić się na stołach.

Stół ze słonymi przekąskami

Idealnie sprawdzi się na weselach mniej oficjalnych, jednak warto podkreślić, że pomimo tego, że jest to pomysł dość niszowy, goście reagują na niego bardzo pozytywnie. Będzie idealny, jeżeli na naszym weselu pojawi się piwo. Na słonym stole znajdziemy krakersy, orzeszki, popcorn, paluszki oraz innego rodzaju słone przekąski. Faktem jest również, że idealnie pasują one do alkoholu, a dodatkowo uwielbiają je najmłodsi, którzy na pewno będą bardzo mile zaskoczeni jego obecnością!

Piwny stół

Jest to atrakcja, która idealnie sprawdzi się niemal na każdym weselu. Może być ono zarówno mniej, jak i bardziej formalne, natomiast sam wygląd powinniśmy faktycznie dopasować do klimatu, jaki chcemy osiągnąć. Chociaż samo piwo na weselach pojawia się często, w tym wypadku często liczy się to, aby było to piwo naprawdę zróżnicowane. Postawmy na piwa rzemieślnicze i craftowe, jeżeli mamy taką okazję – najlepiej z lokalnego browaru, co mile zaskoczy wielu gości. Pamiętajmy, że w Polsce znajdziemy setki niewielkich browarów, może więc zaskoczyć Was, że jeden z nich jest naprawdę blisko. Zalecamy, aby piwo było zróżnicowane, postawmy jednak na kilka standardowych styli, jak lager czy pilzner lub piwo pszeniczne, dzięki czemu nawet osoby, które nie są beergeekami, znajdą tutaj coś dla siebie.

Stół sushi

Bardzo niszowy i rzadko spotykany, jednak to opcja, która na pewno wielu zaskoczy. W jego przypadku jednak koniecznie zastanówmy się, czy nasi gości lubią sushi – w innym przypadku zdecydowanie się an ten stół może okazać się dla nas naprawdę wielkim rozczarowaniem i niepotrzebnie wyrzuconymi pieniędzmi, zwłaszcza że samo sushi do tanich nigdy nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wybrać oprawę muzyczną wesela cz. 2

Wybór oprawy muzycznej generuje mnóstwo pytań, na których odpowiedzi nierzadko nie jest łatwo znaleźć. Gdzie i jak szukać dobrej oprawy muzycznej? Czym kierować się przy wyborze? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Pytanie rodzi się za pytaniem, a odpowiedzi na niektóre z nich rodzą kolejne i kolejne pytania. Cóż, organizacja wesela, […]