Po jakim czasie bycia w związku wziąć ślub?

hotel-jan

Wiele par zastanawia się, kiedy podjąć decyzję o zawarciu małżeństwa? Czy konieczny jest jakiś staż w związku, aby podjąć tę decyzję? Po jakim czasie najlepiej jest wziąć ślub? Cóż, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od samych narzeczonych. Są jednak pewne sygnały, które pozwalają określić, iż nadszedł właśnie ten czas.

Prawdy i mity

Przyjęło się, że po dwój latach związku przychodzi czas, aby pomyśleć o ślubie. Podobno słynne dwa lata to dość optymalny czas na to, aby poznać się nawzajem na tyle, by móc podjąć tę ważną w życiu decyzję. Nie ma jednak reguły, bo wszystko zależy od tego, jak często się spotykacie i czy jesteście ze sobą szczerzy. Bardzo często bywa tak, że ludzie żyjący w związku nawet 5 lat, dopiero po ślubie tak na prawdę poznają prawdziwych siebie. Choć dwa lata to optymalny czas by poznać wady i zalety partnera, to jednak wiele zależy od Was samych, od komfortu bycia ze sobą czy od szczerości. 

Ciekawostka!

Potwierdzono naukowo, że większość związków rozpada się własnie po około 2 letnim stażu. To czas optymalny na to, by poznać swoją wartość, by jasno określać swoje zdanie i racjonalnie patrzeć na życie.

A co na to psychologia?

Psycholodzy prowadzący terapie małżeńskie jasno określają, że wszystko wymaga cierpliwości. Aby móc docenić poświęcenie drugiego człowieka, dostrzec jego zalety i wady i móc czerpać radość z bycia razem potrzeba czasu. Jedni potrzebują go więcej, inni mniej. Jeśli zatem po dwóch latach, nie masz jeszcze pewności, czy na pewno chcesz spędzić z tą osobą resztę swojego życia – nie spiesz się do ołtarza! Lepiej wydłużyć okres narzeczeństwa do trzech, a nawet czterech lat. Według badań wynika, że osoby ze starszym stażem narzeczeńskim znacznie rzadziej się rozwodzą. 

Są wyjątki

Zdarzają się jednak wyjątki, gdzie wystarczy kilkutygodniowa znajomość, aby podjąć tę ważną decyzję. Ba! Są pary, które po dwóch miesiącach powiedzieli sobie „TAK” i żyją szczęśliwie już kilkadziesiąt lat! Dlatego, nie ma reguły, nie ma odgórnie ustalonego czasu – bo wszystko zależy od Was samych! Jeśli jesteście ze sobą szczerzy, ufacie sobie i zależy Wam na szczęściu drugiego – to znaczy, że nadszedł czas by podjąć decyzję i wejść na wspólną drogę. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej?

Już sam wybór sukni ślubnej przyprawia o zawrót głowy, a co dopiero wybór dodatków! Jeśli nie wiesz jak wybrać dodatki do sukni ślubnej, to skup się na tej treści, a z pewnością po przeczytaniu artykułu znajdziesz odpowiedź na wiele kluczowych pytań.   Od czego zacząć? Aby móc dobrać dodatki, najpierw […]