Jak wybrać odpowiedni lokal na wesele ?

hotel-jan

Podjęliście decyzję o ślubie, nadszedł więc czas na realizację planu. Od czego trzeba zacząć? Oczywiście pierwszym etapem jest sala weselna! Jednak jej wybór może okazać się dość trudny. Zatem jak wybrać odpowiedni lokal na wesele?

Duży wybór = ciężki wybór

Ilość sal weselnych i lokali organizujących tego typu przyjęcia jest dzisiaj na prawdę ogromny. Jeszcze dekadę temu było ich o połowę mniej! Wówczas wybór, choć mniejszą dawał możliwość był jednak znacznie łatwiejszy. Dzisiaj mając duży wybór, znacznie trudniej jest nam się zdecydować.

Czym kierować się przy wyborze?

Nie ma jednego określenia dla idealnego lokalu na wesele. Każdy bowiem ma inne potrzeby i inne gusta. Wszystko zależy zatem od tego, jakie narzeczeni mają oczekiwania. Są jednak kluczowe argumenty, które przemawiają za wyborem tej konkretnej sali. 

– wielkość – wszystko zależy od ilości zaproszonych gości

– koszt

– menu oraz obsługa

– lokalizacja

– wystrój

– nocleg

Te 6 elementów ma ogromny wpływ na podjęcie decyzji, bo na co komu ogromna sala, jeśli wesele planuje zrobić skromnie na około 70 osób? Inaczej będzie jeśli na zaślubiny zaprasza się 150-200 gości. Zatem wielkość sali ma kluczowe znaczenie i należy ją dopasować do ilości zaproszonych gości. 

Koszt również gra dużą rolę. Każdy wie, że wynajęcie lokalu nie jest tanim przedsięwzięciem. Ale równie dobrze wiadomo, że dobry lokal jest wart każdych pieniędzy – a to bardzo często widać po rezerwacjach, które nierzadko robione są nawet na rok przed weselem. Dobre sale weselne mają dość napięty grafik, dlatego jeśli masz już jakąś upatrzoną nie wahaj się długo z podjęciem ostatecznej decyzji.

Menu jak i obsługa lokalu również jest istotnym elementem decydującym o wyborze. W końcu w tym wyjątkowym dniu musi być wszystko perfekcyjne! 

Lokalizacja oczywiście gra pierwsze skrzypce. Bo kto będzie jechał do lokalu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów?

Wystrój jest ważny, aczkolwiek tutaj dużo można zdziałać dekoracją. Dzisiaj każda para sama dekoruje sale weselną, a w sieci znajdziemy mnóstwo ciekawych poradników ślubnych pozwalających diametralnie zmienić wygląd każdego wnętrza lokalu.

Nocleg natomiast jest bezwzględnie ważny dla gości. Nierzadko od niego zależy fakt, czy ktoś zdecyduje się przyjść na wesele. Jeśli Twoi goście rozsiani są po Polsce i wiesz, że będzie dużo ludzi z daleka – wybierz taki lokal, który dysponuje również noclegiem. Z pewnością goście docenią ten fakt i znacznie przyjemniej będą wspominać zabawę weselną do białego rana! 

Wybór lokalu na wesele wcale nie musi być trudny. Wystarczy jasno określić kryteria idealnej dla Was sali, a następnie według nich sprawdzać oferty. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *