Plan dnia ślubu. Jak rozplanować czas ? – Poradnik, część2

hotel-jan

Przygotowanie odpowiedniego planu działania i adekwatne rozplanowanie czasu w dniu ślubu ma kluczowe znaczenie. Od tego bowiem zależy nie tylko jak będziemy się czuć na własnym ślubie, ale także to, czy wszystko wypadnie tak jak powinno. Oto prosty, a zarazem konkretny plan dnia ślubu.

Pobudka

Po pierwsze pod żadnym pozorem nie zarywaj nocy w przeddzień ślubu! To kategorycznie zabronione! Jeśli chcesz wyglądać pięknie musisz być wypoczęta! Zatem 8h snu, to podstawa! Zależnie od tego, o której masz ślub, powinniście zbudzić się między 7:00-8:30. 

Śniadanie

Choć w tym dniu stres sięga zenitu, a żołądek jest ściśnięty – koniecznie musisz zjeść konkretne śniadanie. W końcu jest to najważniejszy posiłek dnia codziennego, to nie może go zabraknąć szczególnie w tym wyjątkowym dniu. Nie jedz w pośpiechu. Jeśli macie możliwość zjeść śniadanie wspólnie, z pewnością będzie to jedno z tych, które na zawsze utkwi w waszej pamięci!

Relaksacyjna kąpiel

Tuż przed wyjściem do fryzjera i wizażystki, dobrze jest wziąć relaksacyjną kąpiel. Nie prysznic, a kąpiel by jeszcze raz się odprężyć i wyciszyć emocje, które już za kilka godzin i tak znów się wybudzą niczym wulkan.

Fryzjer i wizażystka

Do fryzjera i wizażystki umów się gdzieś na 10:00. Jeśli masz możliwość umówić się w domu – będzie jeszcze lepiej bo zaoszczędzisz sporo czas! Oczywiście godzinę musisz ustalić według godziny ślubu. Ważne abyś na ten etap przeznaczyła sobie 3-4 godziny. Dobrze jest narzucić dodatkowe 15 minut na fryzjera oraz wizażystkę, gdyby w razie zaszła taka potrzeba. Lepiej w spokoju wypić sobie jeszcze kawę, niż ze zdenerwowaniem patrzeć na mijające na zegarze minuty. 

Ubieranie

Po fryzjerze i make-upie ślubnym, czas na strój. Zarówno przyszła Panna Młoda jak i Pan Młody na tym etapie będą potrzebowali pomocy kogoś bliskiego. Zakładanie sukni ślubnej może okazać się dość trudne, szczególnie jeśli ta ma kilka warstw. Warto więc na ubiór zostawić sobie około 30-45 minut. 

Błogosławieństwo

Kiedy już oboje będziecie gotowi, przyjdzie czas na błogosławieństwo. Etap ten zajmuje zwykle kilkanaście minut, jednak wszystko zależy od tego jaka tradycja panuje w danej rodzinie. Niekiedy przyszły Pan Młody musi „wykupić” przyszłą żonę – a to potrafi zająć sporo czasu, szczególnie jeśli rodzina lubi się targować. Także zależnie od tradycji, na ten etap przeznacza się od 10 do 30 minut.

Ceremonia

Jesteście już na ostatnim etapie – wyjazd do Kościoła. Wydawać by się mogło, że tutaj już nic was nie zatrzyma. Tymczasem nie możecie zapomnieć o znajomych i sąsiadach, którzy chętnie będą robić „bramy”. Zależnie od tego jak długa jest droga do Kościoła, dobrze jest narzucić na dojazd dodatkowe kilkanaście minut.

Wesele

Po przybyciu do Kościoła, czas już nie jest waszym wrogiem. Wasze drogi się łączą. Tutaj już wszystko płynie swoim rytmem, a Wy wstępując właśnie w związek małżeński, decydujecie się pójść od teraz wspólną drogą. Po ceremonii zaślubin i pierwszym tańcu, emocje powoli opadają i zaczyna się prawdziwa uczta do białego rana!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wybrać odpowiedni lokal na wesele ?

Podjęliście decyzję o ślubie, nadszedł więc czas na realizację planu. Od czego trzeba zacząć? Oczywiście pierwszym etapem jest sala weselna! Jednak jej wybór może okazać się dość trudny. Zatem jak wybrać odpowiedni lokal na wesele? Duży wybór = ciężki wybór Ilość sal weselnych i lokali organizujących tego typu przyjęcia jest […]