Jak wybrać oprawę muzyczną wesela cz. 2

hotel-jan

Wybór oprawy muzycznej generuje mnóstwo pytań, na których odpowiedzi nierzadko nie jest łatwo znaleźć. Gdzie i jak szukać dobrej oprawy muzycznej? Czym kierować się przy wyborze? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Pytanie rodzi się za pytaniem, a odpowiedzi na niektóre z nich rodzą kolejne i kolejne pytania. Cóż, organizacja wesela, to nie łatwe zadanie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy muzycznej?

Doświadczenie

Bez względu na to, czy decydujesz się na zespół, czy na DJ’a – niezwykle ważne jest doświadczenie! Oferta tego, który ma duże doświadczenie w zawodzie z pewnością będzie znacznie lepszą. Nie kieruj się nigdy ceną – bo te są bardzo zbliżone. Zawsze najważniejszym aspektem jest doświadczenie, nie tylko w graniu czy śpiewaniu, ale także w samym prowadzeniu wesela. Od tego czy oprawa muzyczna będzie zachęcała do czynnej zabawy, zależy jakość całej imprezy! 

Targi ślubne – doskonała reklama!

Jeśli masz dylemat – wybrać zespół czy DJ’a i szukasz porównania – wybierz się na targi ślubne! To idealne miejsce, gdzie znajdziesz mnóstwo zróżnicowanych ofert związanych nie tylko z oprawą muzyczną. Tam możesz na żywo zobaczyć jak sprawdza się zespół, jak śpiewają i jak grają. To doskonały sposób na to, by dokonać racjonalnych decyzji.

Kapela – ważny jest skład

Jeśli decydujesz się na zespół, zwróć uwagę na to z ilu osób się składa. Niezwykle ważne jest także sprawdzić na jakich instrumentach grają. Tutaj warto trzymać się prostej zasady – im więcej tym lepiej. Ponieważ im bardziej zróżnicowany sprzęt, tym lepsze będzie wykonanie danej piosenki. Jednak poza dźwiękiem, liczy się także głos wokalisty lub wokalistki. 

Cena

Dla wielu to właśnie koszty grają pierwsze skrzypce. Tymczasem kiedy jest już po wszystkim, jeśli kapela lub DJ sprawdził się doskonale – nie żałuje się żadnej złotówki! Co innego w przypadku, gdy wybór okazał się porażką – jest żal i niesmak, że można było zapłacić trochę więcej i mieć lepszą oprawę muzyczną. Dlatego też należy pamiętać, że tutaj cena nie powinna grać wielkiej roli. Co więcej koszty zwykle są bardzo do siebie zbliżone. 

Portfolio

Każdy oferujący usługi związane z weselem dysponuje czymś takim jak portfolio. Tak samo jak przy wyborze fotografa, tak i w przypadku wyboru oprawy muzycznej nie można o nim zapomnieć. Jeśli już wstępnie wybrałeś ofertę, upewnij się, czy jest to dobry wybór. Poproś o demo lub ukazanie portfolio. Ujrzysz tam nie tylko w jaki sposób zespół czy DJ radzi sobie na weselach, ale także czy weselnicy dobrze przy tym się bawią. To pozwoli utwierdzić Cię w przekonaniu, że dokonałeś słusznego wyboru.

Nie zapomnij o sali

Oprawa muzyczna i sala weselna to dwa pierwsze elementy z organizacji, które muszą zostać załatwione priorytetowo. Zanim wybierzesz oprawę – ustal miejsce uroczystości. Pozwoli to określić już pierwsze kryteria, czyli ilość miejsca dla kapeli. Nierzadko zdarza się, że sala weselna nie dysponuje tak wielkim miejscem dla zespołu, przez co poszukiwania zupełnie zmieniają bieg. Zatem zanim zdecydujesz się na wieloosobowy zespół, upewnij się, że się pomieszczą.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

1. Ubiór DJ’a lub zespołu.
2. Rodzaj sprzętu, w tym również nagłośnienie i oświetlenie.
3. Scenariusz imprezy weselnej, w tym również przebieg zabaw związanych z oczepinami itp.
4. Szczegółowy cennik oparty o ilość godzin.
5. Umowa i zaliczka – mimo wszystko zawsze warto spisać umowę, nawet jeśli usługodawca nie zażąda zaliczki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Po jakim czasie bycia w związku wziąć ślub?

Wiele par zastanawia się, kiedy podjąć decyzję o zawarciu małżeństwa? Czy konieczny jest jakiś staż w związku, aby podjąć tę decyzję? Po jakim czasie najlepiej jest wziąć ślub? Cóż, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od samych narzeczonych. Są jednak pewne sygnały, które pozwalają określić, iż nadszedł […]